eco-line

Fronty lakierowane eco-line

Eco-line – to linia frontów lakierowanych wyłącznie przy użyciu ekologicznych lakierów wodorozcieńczalnych.

Dlaczego warto stosować lakiery wodorozcieńczalne (wodne)?

W porównaniu z lakierami rozpuszczalnikowymi lakiery wodne mają znacznie niższą zawartość LZO, czyli lotnych związków organicznych. LZO to substancje szkodliwe dla środowiska jak i ludzi, mimo to są obecne w wielu produktach, których używamy na co dzień . Szczególnie wysokie stężenie występuje w lakierach na bazie rozpuszczalników, charakterystyczny nieprzyjemny zapach nowych lakierowanych mebli to właśnie skutek uwalnianych z powłoki lakierniczej związków LZO. Proces ten może być długotrwały i uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od warunków, w jakich użytkujemy dany produkt (wielkość pomieszczenia , wentylacja oraz temperatura). Związki LZO mogą powodować podrażnienie skóry ,oczu, nosa , bóle głowy i nudności. W przypadku długiej ekspozycji organizmu na LZO, na jaką narażeni są przede wszystkim osoby uczestniczące w procesie lakierowania mogą uszkadzać układ nerwowy , powodować choroby nerek a także mogą być przyczyną chorób nowotworowych. Pomimo to zdecydowana większość producentów frontów meblowych stosuje lakiery rozpuszczalnikowe kierując się korzystniejszą ceną lakieru, krótszym czasem suszenia powłoki oraz mniej skomplikowanym procesem natrysku.

Nasza firma jako jedna z nielicznych w Polsce wdrożyła nowoczesne rozwiązania i technologie aby wspólnie zadbać o środowisko oraz użytkowników naszych frontów . Możemy śmiało powiedzieć, że nasze fronty meblowe wykończone lakierami wodorozcieńczalnymi są w pełni bezpieczne , emisja LZO po etapie suszenia w profesjonalnych kabinach jest zerowa .Tym samym oddajemy nasz produkt w Państwa użytkowanie z poczuciem pełnej odpowiedzialności za zdrowe środowisko życia.

Jesteśmy dumni z innowacyjnych działań na rzecz przyszłości, dzięki którym oferujemy swoim klientom przyjazne dla środowiska i wysokiej jakości produkty na bazie lakierów wodnych.

Pamiętajmy o tym przy wyborze wymarzonych mebli, bierzmy odpowiedzialność za przyszłe pokolenia.

W ramach lini eco-line dostępne są dwa wykończenia powłoki : mat (10-15 gloss) oraz Regen-lak (tępy mat do 5 gloss).

Dodatkowo powierzchnia Regen-lak posiada właściwości somoregenerujące

(powłoka lakiernicza ma zdolność naprawy drobnych rysek powstałych podczas użytkowania).

Dostępna kolorystyka wg palety RAL oraz NCS.

Do pielęgnacji powierzchni matowych zalecamy stosowanie płynu "Clean-Möbelreiniger".

Kolory prezentowanych materiałów mogą odbiegać od rzeczywistych.